Krzysztof Daukszewicz

Krzysztof Daukszewicz – recital autorski       alt

Satyryk, tekściarz, poeta, gitarzysta, kompozytor i piosenkarz w jednym. Jego występy w kabaretach, prowadzone przez niego programy telewizyjne, jego tomiki poezji oraz - oczywiście – koncerty, od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem i są doceniane na wszelkich przeglądach i galach. Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu „Szkło kontaktowe” nadawanego w TVN24. Współtworzy ze Stanisławem Klawe i Jerzym Mamcarzem „Warszawską Scenę Bardów”.

Studiował w WSP w Olsztynie. Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym „Dookoła Wojtek”, za który otrzymał II nagrodę. Natomiast w 1977 roku zdobył Złote Rogi Kozicy i nagrodę Ministra Kultury i Sztuki w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem. Tam wtedy poznaliśmy się (on ze sceny, a ja z widowni).

W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie „Na Pięterku” Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla dzieci „Dzieci taty Zeusa”. W 1984 roku spotkaliśmy się ponownie, kiedy w Jabłonnie razem z przyjaciółmi z kabaretu PĘTLA zorganizowałem mu występ w domu kultury. A występ był nielegalny, bo artysta miał cenzurowy zakaz występów, więc zorganizowaliśmy to jako „konsultacje dla zespołu teatralnego” (on ze sceny, a ja z widowni).

W latach 1983 – 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret „Hotel Nitz”. Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą. Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: „Na tronie”, „U pana Krzysia”, „Rozmowy ze zgryzem”. Jest autorem sztuk teatralnych „Cycek”,„Bunkier”, zbioru satyrycznego „Między Worłujem a Przyszłozbożem” i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów. Ostatnio w 2010 roku wydał bardzo udany zestaw WIERSZY „Byłoniebyło”. Rok wcześniej kiedy przez przeprowadzką do Słupska organizowałem ostatnią „Piwnicę na Piętrze” w Chotomowie, zapowiadałem jego występ (on ze sceny i ja ze sceny).alt

windows live messenger indir
limewire indir