Teatr władca lalek

Teatr Władca Lalek to rodzinna firma założona Słupsku w 1997 przez Urszulę i Alberta Zielonków. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się spektakle bajkowe dla dzieci, edukacyjne i profilaktyczne dla dzieci starszych i młodzieży, a także małe formy dramatyczne przygotowane z myślą o dorosłych. W spektaklach podstawowym środkiem ekspresji jest lalka teatralna, ożywiana na wiele niekonwencjonalnych, a niekiedy nawet zaskakujących sposobów. Obecni na wielu festynach, piknikach, eventach z programami estradowymi przygotowanymi na zlecenie organizatorów. Prowadzą warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Współpracują z nimi zaprzyjaźnieni aktorzy, plastycy, muzycy i dźwiękowcy.

Teatr Władca Lalek proponuje również prowadzenie festynów i zabaw dla dzieci i rodziców , w programie których nie ma czasu na nudę; konkursy, tańce wyścigi szczudlarze i wiele innych atrakcji.

 REPERTUAR:

spektakl dla dorosłych: Vendetta ala Kobietta 

alt

Spektakl Vendetta ala Kobietta to idealna propozycja zarówno na scenę jak i estradę kawiarnianą. Zawiera spory ładunek satyry, podanej - co ostatnio jest coraz rzadsze - w sposób wyjątkowo kulturalny. Zabawne perypetie dwóch kobiet stanowią kanwę dla próby rozwiązania odwiecznych problemów damsko-męskich. Wyrafinowana stylistyka, oryginalny dowcip, gagi słowne i sytuacyjne - to właśnie znajdziecie w naszym spektaklu. A wszystko to na bazie znakomitych tekstów klasyków polskiego kabaretu. Frywolne kuplety, melodramatyczne recytacje oraz piosenka literacka - całość podana w idealnych proporcjach. Vendetta ala Kobietta to udany melanż kabaretu z teatrem. Zapraszamy wszystkich spragnionych godziwej rozrywki w atmosferze kulturalnej zabawy !!! 

SPEKTAKLE DLA DZIECI: 

CZERWONY KAPTUREK – Jan Brzechwa     alt

reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka

scenografia: Przemysław Laskowski muzyka: Przemysław Sysojew -Osiński

Pastisz znanej baśni braci Grimm. Wszystko dzieje się jak w prawdziwej bajce. Jest Babcia, Wnuczka i Wilk. Dowcipna scenografia, kabaretowy, aktorzy w żywym planie i z lalką na estradzie.

 O KRÓLEWNIE STRACHU I WRÓBLACH NA DACHU – na podstawie Ewy Szelburg-Zarębiny.

reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka

scenografia: Przemysław Laskowski muzyka: Przemysław Sysojew – Osiński

Musical w teatrze lalek. Jego bohaterami są: odważny Strach, piękna Makowa Królewna oraz wyjątkowo złośliwe wróble chcące zawładnąć makowym królestwem. Przebojowe piosenki można śpiewać razem z aktorami. Spektakl łączy grę aktora z tradycyjnymi kukiełkami.

 HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka

scenografia: Przemysław Laskowski muzyka: Przemysław Sysojew – Osiński

Spektakl ten to klasyczne przedstawienie. Bożonarodzeniowe, głęboko osadzone w polskiej tradycji kolędowania z szopką. Najpiękniejsze polskie kolędy aktorzy śpiewają razem z dziećmi. Połączenie żywego planu i animacji lalkami.

 KLATKA- Inscenizacja Urszula Szydlik-Zielonka

Spektakl edukacyjny dotyczący problemu alkoholizmu w rodzinie. W załączeniu przesyłamy materiały informacyjne przybliżające treść i formę spektaklu.

 BAJKI Z MALOWANEJ SKRZYNI

reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka

Zabawne przygody wszędobylskiego kurczaka i jego przyjaciół, okraszone melodyjnymi piosenkami, a także mądrym przesłaniem. Całość utrzymana w stylizacji kaszubskiej.

Animacja lalkami żyworękimi.

 SŁUPSKI CHŁOPCZYK

reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka

scenografia: Przemysław Laskowski muzyka: Przemysław Sysojew – Osiński

Teatralna opowieść o przygodach chłopca z etykiety legendarnego przedwojennego sera,który rozsławił Słupsk w Europie.

 

 

windows live messenger indir
limewire indir