WOJTEK GĘSICKI

Wojtek Gęsicki – poeta, pieśniarz, kompozytor, konferansjer

alt

 

Koncert piosenek Leonarda Cohena

Dawno, dawno temu, cała moja przygoda ze śpiewaniem zaczęła się właśnie od pieśni Leonarda Cohena. Bogusław Krajewski, mój ziomal, nauczył mnie  słuchać tych utworów. Część jego tłumaczeń pojawiła się w tym najnowszym moim  koncercie . "Najnowszym" -  może nie tak powinienem to ująć, bo przecież śpiewałem Cohena już 20 lat temu. Więc to jest powrót. Ale jednocześnie jakaś nowość, bo przecież co może o życiu wiedzieć około-dwudziestolatek? Nie chce tu nic ujmować wspaniałym około dwudziestolatkom. Mam tylko na myśli to, że jest to wiek, w którym wszystko inaczej smakuje i wygląda. Zobaczycie to, gdy sami będziecie mieli już dwa razy tyle lat... No weźmy choćby takie spojrzenie na instytucje taka jak ZUS i podejście do emerytury...Kogo to wtedy obchodziło ??:) Ale już nie żartujmy... Dziś,  jako dojrzały egzemplarz, po prostu  niektóre piosenki  odbieram jako zupełnie inne światy. Zaś  wspólny mianownik tamtych czasów i tych jest jeden: niesamowita przyjemność zanurzania się w opowieściach i refleksjach tego wielkiego Poety.

Zaproście mnie. Poprzeżywamy sobie to razem... Pozdrawiam - Wojtek Gęsicki

 Recital piosenki literackiej Wojtka Gęsickiego

Recital autorski Wojtka Gęsickiego to wycieczka. Bohater programu przez ponad godzinę oprowadza nas po swoim świecie. Jest to świat tęsknoty za normalnym społeczeństwem bez zawiści, głupoty, brutalności, świat tęsknoty za przyjaźnią, miłością i delikatnością. Nie znaczy to, że widz cały czas tęskni i cierpi. Recital jest skonstruowany po mistrzowsku i widownia na spektaklu „oddycha”. Są więc w programie także elementy humorystyczne, wręcz kabaretowe. Melodyjność piosenek zarówno tych lirycznych jak i śmiesznych oraz dobry kontakt wykonawcy z widzem powoduje, że publiczność śpiewa razem z artystą. Widz czuje się w towarzystwie Wojtka bezpiecznie, Jest przez niego traktowany ciepło i z godnością. I chociaż wszystkie piosenki są o trudach dnia codziennego i o poszukiwaniu, to atmosfera koncertu sprawia, że możemy zapomnieć o codzienności i zrelaksować się mile spędzając czas.

W koncercie oprócz autorskich tekstów Wojtka Gęsickiego słyszymy także poezję Krzysztofa Cezarego Buszmana, Jacka Goryńskiego oraz prześmiewcze utwory autorstwa Jana Kazimierza Siwka.

 Recenzja:

Mało kto wnosi na scenę tyle ciepła, co Wojtek Gęsicki. W czasach drapieżnej muzyki, literatury i rzeczywistości, jego pojawienie się na estradzie z piosenkami, które śpiewa powoduje, że przez moment przenosimy się w świat nam bliski i przyjazny. Polecam. - Krzysztof Daukszewicz

 Wojtek w radio

W każdy wtorek na antenie KRC Ciechanów o godz. 21:05 emitowana jest audycja Wojtka "Piosenka z tekstem", z udziałem Marka Piotrowskiego i Jacka Goryńskiego. Audycja poświęcona jest piosence literackiej i można jej słuchać przez internet www.radiokrc.pl

 

windows live messenger indir
limewire indir