Antoni Muracki

Antoni Muracki – poeta, pieśniarz, kompozytor

 alt

Tolka poznałem w końcu lat 70’ kiedy w Aninie prowadziłem „Piwnicę u Kuby” w domu kultury w Aninie. Był u mnie częstym gościem i ozdobą koncertów. Śpiewał dużo i chętnie własne pieśni i standardy poezji śpiewanej, nie nazywanej wtedy jeszcze „Krainą Łagodności”. Potem nasze drogi rozeszły się, aż do spotkania w listopadzie 2010 roku w Olecku. Występował w koncercie razem z Markiem Gałązką, Jurkiem Filarem i Romkiem Maciejewskim. Przyjacielskie spotkanie zaowocowało wznowieniem współpracy.

W repertuarze śpiewającego poety znajdują się również pieśni Jaromira Nohavicy, którego od 1998 roku był reprezentantem i propagatorem na polskiej scenie muzycznej. W 2006 roku za sprawą Murackiego powstał spektakl „Nohavica po polsku” z jego udziałem oraz m.in. Elżbiety Wojnowskiej, Stanisława Soyki, Zbigniewa Zamachowskiego, Basi Stępniak- Wilk.

Poeta zajmuje się również organizacją imprez poetycko-kabaretowo-śpiewanych o wdzięcznej nazwie „Salonik z Kulturą”, które od 2004 roku odbywają się w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie. Taki „Salonik” działa od niedawna również w Milanowskim Centrum Kultury.

W dorobku ma autorskie płyty „Po drugiej stronie”, „Świat do składania” i „Za blisko stoisz” oraz dwie płyty - studyjną i koncertową” - „Świat według Nohavicy”.

windows live messenger indir
limewire indir